Mattiacci by Brawna rád uvítal zpět ve Ferrari

Mattiacci by Brawna rád uvítal zpět ve Ferrari

Šéf Ferrari Marco Mattiacci se nechal slyšet, že by Rosse Brawna rád uvítal zpět ve stáji Ferrari, zároveň ale přiznal, že bývalý šéf stáje Mercedes nefiguruje v plánech italského týmu.

Ross Brawn je veřejností považován za jednoho z klíčových zaměstnanců Ferrari, kteří stáli za zlatou érou Michaela Schumachera, který dokázal v barvách italského týmu získat celkem 5 mistrovských titulů. O návratu Brawna do Maranella se spekulovalo již před několika měsíci, kdy opustil post šéfa týmu Mercedes.

Mattiacci již dříve potvrdil, že k jednáním mezi Brawnem a Ferrari o jeho možném návratu do italské stáje došlo, nedávno jmenovaný šéf týmu ale tvrdí, že současný technický ředitel James Allison je mužem na správném místě a mohl by Ferrari v brzké době dovést zpět na vrchol.

„V tuto chvíli budujeme kompletně nový tým. James zde působí jako technický ředitel a právě od toho se chceme do nové éry odpíchnout,“ nechal se slyšet šéf Ferrari v rozhovoru pro CNN.

„Ross je kultovní postavou zde v Maranellu, každý by chtěl mít Rosse ve svém týmu a každý tu by si přál mít Rosse zpět ve Ferrari,“ řekl dále. „Je to jedna z nejuznávanějších osobností ve Formuli 1, o které má ty nejvyšší znalosti a zkušenosti, každý by chtěl jednou spolupracovat s někým jako je Ross,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít