Massu rozdíl mezi jezdi Ferrari nepřekvapuje

Massu rozdíl mezi jezdi Ferrari nepřekvapuje

Pilot stáje Williams Felipe Massa se v jednom z rozhovorů nechal slyšet, že rozdíl mezi Fernandem Alonsem a Kimim Räikkönenem pro něj není žádným velkým překvapením.

Pouze jedno umístění na stupních vítězů v letošní sezóně má na svém kontě italská stáj Ferrari, v Číně na třetím místě dojel Fernando Alonso, jeho nový týmový parťák Kimi Räikkönen na první podobný úspěch zatím stále čeká. I v šampionátu jezdců je rozdíl mezi oběma závodníky nepřehlédnutelný, celých 44 bodů dělí třetího Alonsa a až dvanáctého Fina Räikkönena.

Právě Felipe Massa několik let působil u Ferrari vedle španělského závodníka a nutno dodat, že většinu této dlouhodobé spolupráce měl lepší výsledky právě Alonso. Pro Brazilce Massu není žádným velkým překvapením, že nejinak je tomu i v případě Kimiho Räikkönena.

„Rozdíl mezi Fernandem a Kimim pro mě osobně není příliš velkým překvapením,“ nechal se slyšet v rozhovoru po Velké ceně Monaka. „Očekával jsem to, protože Fernando vybudoval celý tým především kolem sebe. Je to velmi kvalitní jezdec a podařilo se mu strhnout tým na svou stranu,“ řekl dále brazilský závodník, který po boku dvojnásobného šampióna působil v letech 2010-2013.

„Abyste dokázali Fernanda porazit, potřebujete být opravdu perfektním pilotem a mít skvělé auto, nejsem si jistý, jestli má tohle všechno Kimi v současné chvíli k dispozici. Navíc Fernando má kolem sebe celý tým, i díky tomu je to pro něj snadnější,“ dodal Brazilec Felipe Massa.

Sdílejte na:
Zavřít