Massa si musí vyčistit hlavu, říká Rubens

Massa si musí vyčistit hlavu, říká Rubens

Brazilský závodník Rubens Barrichello věří, že jeho krajan Felipe Massa se stále ještě může vrátit na vrchol startovního roštu, pokud si v nejbližších týdnech utřídí své myšlenky.

Bývalý pilot stáje Williams řekl brazilským médiím, že Felipe Massa stále má na to, aby trápil ty nejlepší jezdce ve startovním poli. Potřebuje si ale utřídit myšlenky a postavit se ke své kariéře tak, aby pro něj závodění opět byla radost a ne jen povinnost.

„Není to rychlostní problém, nebo něco podobného,“ říka Barrichello. „Je to uvnitř Felipeho. Musí zkrátka zavřít oči a zamyslet se nad tím, proč to dělá. Musí vědět, že je závodník a stále chce vítězit.“

„Každý okamžik ve Formuli 1 je nesmírnou zkušeností pro Váš budoucí život a stejně by se k tomu měl stavět i Felipe. Taky jsem se několikrát za svou kariéru dostal do situace, kdy jsem si říkal, má-li ještě smysl pokračovat, ale nakonec stačilo pár dní volna, relax s přáteli a rodinou a opět jsem měl chuť závodit,“ vzpomíná na svá nejlepší léta Barrichello.

„Jistě, že Ferrari se v týmu více stará o Alonsa, protože je to opravdu jeden z nejlepších závodníku ve startovním poli, nicméně pro Massu by toto měla být motivace, která mu pomůže při cestě vzhůru,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít