Massa: Mám formu, teď ještě výsledky

Massa: Mám formu, teď ještě výsledky

Felipe Massa se po Velké ceně Belgie cítí dobře, ačkoli se nedočkal žádného výrazného výsledku, se svou formou a tempem je spokojený a věří, že poslední, co mu chybí ke spokojenosti, jsou dobré výsledky.

Felipe Massa se na belgickém okruhu Spa opět nedokázal rovnat se svým stájovým kolegou Fernandem Alonsem, zatímco španělský pilot po excelentní jízdě skončil druhý, Felipe Massa i kvůli problémům se systémem KERS až na příčce sedmé.

Ferrari novou smlouvu brazilskému závodníkovi stále nepřipravilo a ten tak po roce opět začíná pociťovat, že je potřeba pořádně zabrat, aby si sedačku u stáje z Maranella zasloužil i v budoucnu.

„V Belgii se nám dařilo být konkurenceschopní a měli jsme rychlost a tempo, což jsou vlastnosti, které nám v předchozích závodech chyběly. Pokud bychom šli do každého závodu s takovou formou, jistě můžeme pravidelně bojovat o stupně vítězů,“ myslí si Brazilec, který ve Ferrari působí od roku 2006.

Za čtrnáct dní čeká Ferrari domácí závod před italskými fanoušky, Formule 1 se totiž opět vrací na okruh v Monze, kde by Fernando Alonso rád ukrojil něco málo z náskoku Sebastiana Vettela v čele šampionátu. Ani Felipe Massa nepojede na okruh bez motivace, každý úspěšný závod se nyní bude počítat.

„Připravujeme nové díly, abychom v příštím závodě byli zase o něco konkurenceschopnější,“ řekl Brazilec. „V posledních týdnech se nám příliš nedařilo zapracovat nové díly na vůz a ztratili jsme tím hodně času, to musíme v druhé polovině sezóny napravit.“

„Vše, co jsme do Belgie přivezli, se povedlo a osvědčilo, to je pro nás motivace a impuls do dalších Velkých cen. Pokud se nám to takto vyvede před každým závodem, můžeme být v druhé polovině sezóny ještě více konkurenceschopnější,“ věří Massa.

Sdílejte na:
Zavřít