Massa: Cílem je souboj s Mercedesem

Massa: Cílem je souboj s Mercedesem

Cíle brazilského závodníka Williamsu jsou před novou sezonou jasné. Felipe Massa by si přál, aby jeho tým dokázal pravidelně bojovat s Mercedesem.

Po dokončení sezony 2015 na slibném třetím místě by Felipe Massa rád viděl Williams znovu bojovat s nejlepšími. Brazilský pilot věří, že i v letošní sezoně by stáj z Grove mohla být hrozbou pro Mercedes a Ferrari, které před letošním ročníkem vypadá také velmi konkurenceschopně.

„Samozřejmě máme nějaké ambice,“ řekl Felipe Massa pro Motorsport.com. „Tou hlavní je, že chceme bojovat s Mercedesem a všemi ostatními týmy na trati. Nevíme, jestli to bude možné, ale musíme věřit a zkusit vše, co bude v našich silách. Všichni začínáme od znovu a já věřím, že letos se nám může vést ještě lépe než v posledních dvou letech.“

„Víme, že musíme udržet nohy na zemi a počítat také s týmy, které se během zimní přestávky zlepšovaly. Zejména Ferrari, kterému se dařilo už v loňském roce, vypadá velmi silně. Víme, že to nebude snadný úkol, ale skutečně ze sebe vydáme maximum,“ dodal Brazilec, jehož největším úspěchem bylo celkově druhé místo v roce 2008.

Felipe Massa posbíral v loňském roce 121 bodů a umístil se na šestém místě. Povedlo se mu několik sympatických výkonů, v úvodu Velké ceny Velké Británie dokonce se stájovým kolegou Valtterim Bottasem část závodu kroužil na čele. Nová sezona Formule 1 startuje už 20. března závodem v australském Melbourne.

Sdílejte na:
Zavřít