Massa bude přínosem pro kohokoliv

Massa bude přínosem pro kohokoliv

Designér italské stáje Ferrari Simone Resta se nechal slyšet, že ať bude Felipe Massa od příští sezóny závodit v jakémkoliv týmu, rozhodně pro něj bude velkým přínosem.

Letošní ročník šampionátu Formule 1 bude pro brazilského závodníka ve službách Ferrari vůbec poslední, italským tým se rozhodl vicemistra světa z roku 2008 nahradit šampiónem z předchozího ročníku – Kimim Räikkönenem.

Téměř jisté je, že odchod z Ferrari nebude pro Felipeho Massu znamenat i definitivní konec kariéry ve Formuli 1, brazilský závodník údajně jedná hned s několika zástupci týmů, nejžhavějším kandidátem by měla být stáj Lotus.

Když se britský Autosport zeptal Simona Resty, zda-li bude Felipe Massa pro některý z týmů šampionátu přínosem, odpověděl, že rozhodně ano. „Je to velmi zkušený závodník a již od svého vstupu do Ferrari bojoval s těmi nejlepšími, je kvalitní a má spoustu zkušeností,“ shrnul Massova pozitiva Resta.

Pochválil také práci brazilského závodníka pro tým, zejména v roce 2008, kdy až do posledního závodu bojoval o mistrovský titul. „Felipe není jen perfektní jezdec, ale také skvělý týmový hráč, odvádí velké množství práce při testech a na simulátoru, ale vždy když bylo potřeba, tak dokázal pomoci svému stájovému kolegovi, ne každý by se obětoval,“ dodal designér italského týmu na konci rozhovoru.

Sdílejte na:
Zavřít