Massa: Arrivederci Ferrari

Massa: Arrivederci Ferrari

Felipe Massa se naposledy rozloučil s týmem Ferrari, ve kterém působil od roku 2006. Zaměstnancům stáje poděkoval zejména za podporu, kterou mu jeho tým poskytl po vážné nehodě v roce 2009.

Počítáme-li i pozici testovacího pilota, strávil brazilský závodník Felipe Massa u Ferrari devět let. Od příštího ročníku bude pro stáj z Maranella po boku Fernanda Alonsa závodit navrátilec Kimi Räikkönen, vicemistr světa z roku 2008 Massa se stěhuje do týmu Williams.

S italským týmem zažil Felipe Massa mnoho vzestupů i pádů, od boje o mistrovský titul do poslední zatáčky v roce 2008, až po život ohrožující nehodu v maďarské kvalifikaci z roku 2009, kdy jej do hlavy trefila pružina uvolněná z monopostu Rubense Barrichella.

„Začali jsme spolu spolupracovat před mnoha lety a já bych nyní chtěl poděkovat všem mechanikům, inženýrům a všem zaměstnancům tady v Maranellu,“ uvedl Massa v rozhovoru pro oficiální webové stránky Ferrari.

„Všichni mě tu vždy velmi podporovali, zejména v těch nejhorších časech. Nikdy nezapomenu, co pro mě Ferrari udělalo v roce 2009 po ošklivé nehodě v Maďarsku. Miluji atmosféru v tomto týmu a nyní se cítím, jako bych opouštěl rodinu, které jsem byl mnoho let součástí, je to něco, co mi bude velmi chybět,“ řekl dále brazilský jezdec, který bude od příští sezóny působit ve stáji Williams.

„Dívám se na vás jako na staršího bratra,“ uvedl na adresu Stefana Domenicaliho, šéfa týmu. „Děkuji za všechno, co jste pro mě udělal a děkuji vám i prezidentovi [Luca di Montezemolo] týmu za všechny příležitosti, které jsem od Ferrari dostal. Děkuji také svému stájovému kolegovi Fernandu Alonsovi. Těším se, až se znovu potkáme na závodní dráze a pokusím se, aby mě porážel co nejméně,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít