Marussia se těší na domácí Velkou cenu

Marussia se těší na domácí Velkou cenu

Vedení stáje Marussia potěšil předběžný kalendář pro sezónu 2014, ve kterém je mimo jiné zařazena i Velká cena Ruska, která bude pro tým z chvostu startovního pole představovat domácí závod.

V pátek představila Mezinárodní automobilová federace předběžný kalendář pro sezónu 2014, jehož součástí je i Velká cena Ruska, která je naplánována na 5. října.

A jelikož je stáj Marussia z velké části v ruském vlastnictví, zařazení nově vybudovaného okruhu v ruské Soči vedení týmu samozřejmě potěšilo.

„Vždy když jsem V Rusku, je úchvatné vidět tolik fanoušků, kteří mají všeobecný přehled o Formuli 1 a těší se na svou domácí Velkou cenu, je to skvělý pocit,“ nechal se slyšet Andy Webb, generální ředitel týmu.

„Ruští fandové toho o Formuli 1 vědí opravdu hodně a jejich zájem o královnu motorismu v jejich zemi je velký, což nás pochopitelně jako jediné ruské vlastníky stáje z Formule 1 také hodně těší.“

 „Nechceme být jen jedním jménem, chceme být stáj, která patří pod ruskou vlajku. Nechceme se prezentovat dobře jen před domácím publikem, ale i v dalších nejméně dvaceti závodech sezóny, to jsou naše cíle,“ nechal se slyšet.

Po nově vybudované trati v ruském městě Soči se již projel například Rodolfo Gonzales nebo Sergey Sirotkin.

Sdílejte na:
Zavřít