Marussia se rozloučila s Raziou, nahradí ho Bianchi

Marussia se rozloučila s Raziou, nahradí ho Bianchi

Marussia kvůli neplatícím sponzorům propustila svého pilota Luize Raziu. Nahradí ho člen akademie Ferrari Jules Bianchi.

Luiz Razia získal před prvními testy místo u ruské stáje, které se uvolnilo po Timu Glockovi. Tým se k propuštění GLocka rozhodl z finančních důvodů. Sponzoři Luize Razii, jejichž finance jsou pro tým životně důležité, však neplatili sponzorské příspěvky a tým se ocitnul v těžké situaci. Když se o tomto problému dozvědělo Ferrari, ihned začalo s Marussií vyjednávat o angažování jeho nadějného pilota Julese Bianchiho. Ruská stáj neváhala a rozhodla se pro něj.

Bianchi dříve působil jako testovací jezdec Ferrari a Force Indie. Po odchodu Nica Hülkenberga do Sauberu se u indické stáje objevilo volné místo, na které si dělal Bianchi naděje. Na konec se však Indové rozhodli pro Sutila a Bianchi zakotvil v Marussii.

Francouz týmu sice nepřinese takové finance jako Luiz Razia, ale má opravdu velký talent a tým díky jeho angažování získá významné slevy na odběr motorů Ferrari pro rok 2014.

Sdílejte na:
Zavřít