Marussia: Alespoň jsme pochopili vůz

Marussia: Alespoň jsme pochopili vůz

Ani jezdci stáje Marussia nemohou být s výsledkem závodu úplně spokojeni, vedení týmu je alespoň spokojeno s pochopením vlastností červenočerného vozu.

Pro stáj Marussia to nebyl příliš vydařený závodní víkend. Francouzský pilot Charles Pic závod dokončil až jako dvacátý, byl vůbec posledním závodníkem, který dojel do cíle. Druhý monopost už takové štěstí neměl, Timo Glock musel po šestapadesáti kolech odstoupit pro problémy s brzdami. „Během celého závodního víkendu jsme měli problémy, protože náš vůz si s okruhem příliš nerozuměl. I přes nepříliš povedený výsledek jsme alespoň porozuměli novým úpravám vozu a budeme se snažit je co nejlépe využít již v příštím závodě,“ řekl šéf stáje John Booth.

Němce Tima Glocka tým něco málo přes dvacet kol před koncem zavolal do boxů, protože pokračovat s poškozenými brzdami by bylo příliš riskantní. Závodník byl kvůli tomu pochopitelně zklamaný. „Nebyl to pro mě příliš povedený závod. Úvod byl celkem vyvedený, dařilo se nám držet krok s konkurencí, ale potom jsem náhle ztratil na výkonu, navíc jsem měl problém se zadními pneumatikami. Po zastávkách v boxech jsem se už dostal do vláčku rychlejších pilotů a neustále jsem musel respektovat modré vlajky, nakonec mi tým oznámil, že musím odstoupit, protože pokračovat s poškozenými brzdami by bylo příliš velké riziko,“ vysvětlil Glock.

Ani Charles Pic ale nebere výsledek jako příliš velké zklamání, snaží se na celý závodní víkend koukat optimisticky. „Ano, nebyl to povedený závod, ale v první řadě jsem rád, že jsem jej vůbec dokončil. Máme před sebou nyní okruh ve Valencii, se kterým mám již hodně zkušeností a proto nebude takový problém se rychle aklimatizovat, dříve jsem tu navíc v sérii GP2 vybojoval pole position,“ řekl francouzský pilot. „V příštích dnech budeme pracovat na simulátorech, takže uvidíme, jak moc nám to pomůže,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít