Marko: Kvyat je nejlepší volbou

Marko: Kvyat je nejlepší volbou

Poradce Red Bullu pro motosport Helmut Marko odmítl tvrzení o tom, že Daniil Kvyat dostal nabídku na závodní sedačku pro příští rok po Australanu Danielu Ricciardovi v Toro Rossu kvůli penězům a Velké ceně Ruska v kalendáři pro příští rok.

Portugalský pilot Antonio Felix da Costa byl obecně považován za favorita na nahrazení Daniela Ricciarda, který příští rok bude závodit v Red Bullu místo Marka Webbera, avšak i on sám byl překvapen, když italský tým oznámil podepsání ruského teenagera Daniila Kvyata.

Tomu je nyní pouze devatenáct let a momentálně závodí v evropském šampionátu Formule 3 a v GP3 a s vozem Formule 1 toho ještě moc nenajezdil. I proto se vyrojily spekulace o tom, že jeho nové angažmá má spojitost s úvodní ruskou velkou cenou roce 2014, ale Marko tvrdí, že jeho podepsání bylo v nejlepším zájmu týmu a jeho plánů.

„Dívali jsme se na to, co je nejlepší pro Red Bull a co je nejlepší pro Toro Rosso,“ řekl časopisu Autosport. „Všichni lidé, kterých se toto rozhodnutí týkalo, říkali, že Daniil je ten správný kandidát.“

„Díky jeho výkonům je to dobrý kandidát, je rychlý, je dospělý. Takže ve středně dlouhém období představoval ty nejlepší perspektivy.“

Kvyat bude týmovým kolegou Jeana Erica Vergne, který v týmu zůstane i příští rok. A ačkoliv už ve Formuli 1 pár let je, Marko věří, že ruský mladík mu dá zabrat.

„Samozřejmě se musí naučit, jako to ve Formuli 1 chodí. Ale řekl bych, že po šesti osmi závodech by mohl být v pozici, kdy by vyzýval Vergneho,“ dodal Helmut Marko.

Sdílejte na:
Zavřít