Manoru opět hrozí finanční kolaps

Manoru opět hrozí finanční kolaps

Týmu Manor Racing opět hrozí finanční kolaps poté, co byl před dvěma roky na poslední chvíli zachráněn z administrace novými majiteli.

Podle zpravodajství Sky News se tým, který byl poslední dva roky udržován při životě Stephenem Fitzpatrickem, velkému jménu v energetickém průmyslu, řítí do dalšího bankrotu. Posledních dobou probíhali diskuze s firmou FRP Advisory, která bude tým spravovat, až vstoupí do administrativy před rozprodejem.

Snahy najít nového kupce pro tým stále pokračují, aby mohl závodit i v roce 2017, nicméně všechny probíhající diskuze s několika prospektivními investory zatím selhaly a dohoda o koupi je v nedohlednu.

To by mohlo znamenat ztrátu zaměstnání pro zhruba 200 lidí, kteří pracují přímo pro Manor. Zaměstnanci čekají, že se o své budoucnosti více dozví během pátku.

Pokud by se nenašla záchrana na poslední chvíli, do administrace by byla umístěna firma Just Racing Services Limited, která provozuje tým F1 Manor. Mezitím by ale dále fungovala firma Manor Grand Prix Racing Limited, která vlastní práva pro účast týmu v F1, která by tuto licenci dále mohla prodat a částečně tak tým zachránit.

Další finanční kolaps ve Formuli 1 by tak přišel ve chvíli, kdy se finalizuje smlouva o kompletním převzetí Formule 1 společností Liberty Media, jejíž vedení plánuje zavést rozpočtové stropy pro utrácení týmů v nadcházejících letech.

Minulý rok Manor skončil na posledním místě poháru konstruktérů poté, co jej v posledních závodech překonal tým Sauber. To pro Manor znamenalo ztrátu potenciální odměny za desáté místo, která se pohybovala v řádu desítek milionů liber, což je pro tým této velikosti obrovská suma.

Mezitím se blíží první předsezonní testy roku 2017, což na Manor klade další velké finanční požadavky a tým to už jednoduše nemá z čeho zaplatit. Manor ani firma FRP Advisory zatím nechtějí záležitost komentovat.

Sdílejte na:
Zavřít