Manor: Nejlepší auto, jaké jsme kdy vytvořili

Manor: Nejlepší auto, jaké jsme kdy vytvořili

V pondělí ráno představila stáj Manor ve španělské Barceloně vůz pro rok 2016. Považuje jej za nejlepší dílo v historii týmu a věří, že pomůže k odpichu od chvostu startovního pole.

Oproti ostatním stájím jsme na nový vůz stáje Manor museli dnes čekat o několik desítek minut déle. Ale dočkali jsme se. Stáj představila auto v originálním červenomodrém zbarvení a pro první den testovacích jízd do kokpitu usadila Pascala Wehrleina. Ten při svém debutu za volantem vozu MRT05 obsadil devátou příčku a nechal za sebou jezdce Haasu i Renaultu.

„I v této rané fázi sezony můžeme říct, že se jedná o nejrozvinutější, nejambicióznější a nejagresivnější vůz, jaký jsme kdy vytvořili,“ uvedl John McQuilliam, technický ředitel týmu. „Máme před sebou s vývojem vozu ještě dlouhou cestu, ale pro všech 154 zaměstnanců týmu je to snový začátek. V tak malé stáji má každý jednotlivec velmi důležitou roli.“

Od nové sezony bude pohonné jednotky do vozů Manor dodávat Mercedes, od čehož si stáj slibuje výrazný pokrok. Chce se odpíchnout ze dna startovního pole a pokud vše půjde velmi dobře, tým by rád rozšířil i svou bodovou sbírku.

„Na voze se začalo pracovat už v polovině loňské sezony a nyní můžeme s klidným svědomím říct, že není jediná věc, kterou bychom chtěli udělat jinak,“ dodal optimistický McQuilliam.

Sdílejte na:
Zavřít