Manor bude v Malajsii startovat, slíbil šéf týmu Booth

Manor bude v Malajsii startovat, slíbil šéf týmu Booth

Šéf stáje Manor Marussia slíbil, že vozy jeho týmu budou stát příští závodní víkend v Sepangu na startovním roštu.

Start týmu Manor v nové sezóně šampionátu Formule 1 byl velkou neznámou. Ještě pár dnů před startem první velké ceny se nevědělo, zdali tým vůbec nastoupí. Vozy ale prošly bezpečnostními prověrkami a nic tedy nebránilo účasti v závodním víkendu v australském Melbourne.

Jenže tým měl ještě velký kus práce před sebou, nezúčastnil se tréninků, kvalifikace ani závodu. Stáj navíc musela po závodě na kobereček před sportovní komisaře, aby svou neúčast vysvětlila. To se ale podle šéfa týmu Johna Bootha již nebude opakovat, ten totiž věří, že stáj do dalšího závodního víkendu v Malajsii nastoupí.

Na tým si posvítil i promotér Bernie Ecclestone, který se nechal slyšet, že Manor v Austrálii vůbec neměl v úmyslu závodit a zúčastnil se víkendu jen kvůli tomu, aby si na konci roku mohl dělat nároky na odměny jednotlivým stájím.

Když se Sky Sports zeptal šéfa týmu, jestli budou připraveni naskočit do pátečních tréninků příští závodní víkend, řekl Booth: „Rozhodně jsme oproti minulému týdnu udělali ohromný kus práce a velký pokrok.“

„V pondělí přicestujeme na okruh, v úterý začneme s nastavováním a v pátek budeme zcela určitě připraveni vyrazit se svými vozy na závodní dráhu,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít