Manor angažoval Wehrleina, ve Formuli 1 zůstává poslední volné místo

Manor angažoval Wehrleina, ve Formuli 1 zůstává poslední volné místo

Včera stáj Manor Racing potvrdila angažování Pascala Wehrleina, úřadujícího šampiona DTM a juniora Mercedesu. Ten věří, že s týmem bude schopen bojovat o body.

Stáj Manor Racing vydala ve středu oficiální tiskovou zprávu, ve které potvrdila podpis smlouvy s jednadvacetiletým závodníkem Pascalem Wehrleinem. Ten je úřadujícím mistrem šampionátu DTM a není tedy divu, že jej pod svými křídly má právě Mercedes. „Je výrazný jezdec s velmi slibnou budoucností a my v Manoru jsme rádi, že ho máme na palubě,“ řekl Stephen Fitzpatrick, majitel týmu.

Wehrlein zaujal závodní svět už během testovacích jízd pro Mercedes a Force Indii. Povedenými jízdami se předvedl i v DTM a vloni získal mistrovský titul. Nyní své schopnosti ukáže ve voze Manor MRT05. „Tento tým je perfektní pro to, aby Pascalovi pomohl v první sezoně udělat dojem. Těšíme se na to,“ dodal Fitzpatrick.

Za závodní sedačku na jednu sezonu si Manor podle dostupných informací účtuje zhruba 15 milionů dolarů. Předpokládá se, že Mercedes poskytl stáji slevu na pohonné jednotky v podobném rozsahu. Wehrlein bude ve Formuli 1 působit s číslem 94, které symbolizuje rok jeho narození. Kdo bude jeho stájovým kolegou zatím oznámeno není, spekuluje se ale o Riu Haryantovi, za kterým stojí indonéská vláda i silní sponzoři. Ze hry ale nejsou ani Alexander Rossi či Will Stevens.

Právě druhá závodní sedačka stáje Manor je úplně posledním volným místem na startovním roštu pro sezonu 2016. Pokud Manor neangažuje žádný nový přírůstek, budeme mít v březnu na startu první velké ceny jen dva nováčky. Jolyona Palmera ve voze Renault a právě Wehrleina.

Sdílejte na:
Zavřít