Máme lepší vůz než Ferrari, myslí si u McLarenu

Máme lepší vůz než Ferrari, myslí si u McLarenu

Šéf McLarenu Éric Boullier tvrdí, že jejich vozy poháněné motory Honda mají v letošní sezoně lepší šasi než Ferrari. Zároveň však dodává, že jsou stále velký kus za Mercedesem a Red Bullem.

Boullier je skálopevně přesvědčen, že McLaren je nyní na úrovni Ferrari. Situace v Poháru konstruktérů šest závodu před koncem ročníku však říká něco jiného. Italský tým má na svém kontě 301 mistrovských bodů a je na třetím místě, to McLaren má bodů pouze 54 a bojuje o umístění v polovině startovního roštu.

Vedení britského týmu může těšit alespoň fakt, že oproti katastrofální sezoně 2015 došlo k rapidnímu zlepšení a stáj z Wokingu by už v příští sezoně ráda bojovala o umístění na stupních vítězů. „Museli jsme se rozhodnout pro koncept, který jednou bude vítězný, ale jeho vývoj bude trvat několik let, ne jen měsíců,“ prozradil Boullier.

„Je to něco, co Red Bull budoval sedm let, Mercedes pět let… Když vezmeme průměr ze všech závodů, pak jsme nyní na úrovni Ferrari, alespoň pokud jde o šasi našeho vozu. Mercedes a Red Bull jsou o poznání lepší, ale ze zbytku světa jsme nejlepší,“ myslí si sebevědomě šéf týmu.

„V posledních týdnech jsme ukázali, že společně s povedeným balíčkem jsme schopni bojovat se silnými týmy. Hlavním cílem pro příští závody je odstranění nespolehlivosti našich vozů tak, abychom dobré výsledky zaznamenávali s oběma auty,“ dodává Boullier před následujícím závodním víkendem v Sepangu.

Sdílejte na:
Zavřít