Mám jen smůlu, omlouvá sám sebe Maldonado

Mám jen smůlu, omlouvá sám sebe Maldonado

Další závodní víkend, další incident. Taková je bilance Pastora Maldonada po posledních dvou závodech ve Španělsku a Anglii. Svůj jezdecký styl ale měnit nehodlá.

Není to tak dlouho, co Pastor Maldonado dostal trest přičtení dvaceti sekund k výslednému času ve Velké ceně Evropy a už je tu další závodní incident. Venezuelský závodník nezvládl svůj vůz na nezahřátých pneumatikách v souboji se Sergiem Pérezem a došlo k nehodě, která Mexičana vyřadila ze závodu.

„Vše byla jen souhra nešťastných náhod,“ míní závodník Williamsu po těchto dvou incidentech. „Rozhodně nehodlám měnit svůj závodní styl. V úvodu sezóny jsem žádné problémy neměl, teď se mi dvakrát nezadařilo a lidé mě okamžitě začínají odepisovat.“

Venezuelan od Velké ceny Španělska, ve které se mu podařilo senzačně zvítězit, nezískal jediný mistrovský bod, podle vlastních slov se nachází v nepříliš šťastné fázi sezóny, která jej snad co nejrychleji přejde. „Mám plnou podporu týmu. Bohužel jsme v posledních závodech přišli o velké množství mistrovských bodů, nicméně jsme získali velké množství zkušeností, se kterými teď můžeme pracovat,“ dodává.

Sdílejte na:
Zavřít