Mallya: Formule 1 je hlavně o vášni

Mallya: Formule 1 je hlavně o vášni

Šéf stáje Force India Vijay Mallya trvá na tom, že v kolotoči Formule 1 se pohybuje především kvůli stále sílící vášni, nejedná se jen o byznys a publicitu, jak se někteří domnívají.

Mallya do Formule 1 vstoupil v roce 2008, kdy odkoupil stáj Spyker.

Tým Force India se pomalu začíná propracovávat mezi elitu, aktuálně mu patří páté místo v Poháru konstruktérů, což je pro indickou stáj zatím nejlepší umístění v historii.

V roce 2011 prodal Mallya 42,5% vlastnictví v týmu společnosti Sahara India, trvá ale na tom, že pozornost a byznys pro něj nejsou vůbec důležité, ve Formuli 1 působí především díky vášni, kterou si k týmu za uplynulá léta vybudoval.

„Nevstupoval jsem do Formule 1 kvůli tomu, abych si zde vybudoval publicitu a velké jméno,“ tvrdí Vijay Mallya.

„Nejvíce spokojený jsem, když vidím, že se našemu týmu daří, že bodujeme a postupně se propracováváme mezi elitu tohoto sportu.“

„Jsem součástí tohoto kolotoče nesmírně rád a opravdu je mi jedno, zda-li se o mně mluví nebo ne,“ říká šéf indického týmu.

Média nepsala o šéfovi stáje Force India vždy zcela líbivě, především v jeho rodné zemi. „Pocházím z Indie a jsem na svou zemi hrdý, rozhodně ale ne na indické sdělovací prostředky,“ řekl.

„Indická média jsou velmi nezodpovědná, velmi senzacechtivá a nemají slitování opravdu s nikým, pokora a čest jsou pro ně neznámá slova, každý si tam může psát co chce,“ prozradil.

„Psalo se o mně velmi ošklivě v indických médiích několik let, ale abych byl upřímný, je mi to jedno,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít