Maldonado zaplatil za odchod z Williamsu 25 milionů dolarů

Maldonado zaplatil za odchod z Williamsu 25 milionů dolarů

Williams v pátek zveřejnil finanční zprávu o hospodaření v roce 2013. Tým skončil i přes po sportovní stránce špatnou sezónu v zisku. Jak je to možné?

V roce 2013 skončil Williams až devátý a nenaplnil tak svůj cíl bojovat alespoň o šesté místo. Významné částky z prémií za umístění by tak tomuto týmu měli v účetnictví chybět, ale není tomu tak. Tým naopak skončil v zisku 20 milionů dolarů.

K tomuto výsledku týmu podle všeho nejvíce dopomohl odchod Pastora Maldonada, který měl v týmu platnou smlouvu, ale chtěl tým, který neměl žádné dobré výsledky, opustit. Jeden z Maldonadovo štědrých sponzorů – venezuelská ropná společnost PDVSA, si totiž přála, aby Venezuelan v letošní sezóně jezdil za Lotus a neváhala za to Williamsu zaplatit 25 milionů dolarů, tedy v přepočtu půl miliardy korun.

Co se asi nyní honí hlavou manažerům této společnosti, když zaplatili tolik peněz za přestup z Williamsu, kterému se letos daří, do Lotusu, který se trápí a zatím nezískal ani bod, je otázkou. Jisté ale je, že u Williamsu si gratulují, protože nyní mají dva skvělé jezdce, dobré auto a kladný rozpočet.

„Z finančního hlediska jsme přes zimu udělali velký pokrok. Podařilo se nám najít několik nových sponzorů a udrželi jsme si staré partnery,“ prohlásil v pátek při zveřejnění zprávy šéf týmu Sir Frank Williams.

„Tato zpráva dokazuje, že náš tým řídíme velmi zodpovědně po finanční stránce. To nám dává klid pro práci na sportovní stránce věci. Je to vidět i na trati. Sezónu 2014 jsme začali velmi dobře a doufám, že se budeme nadále zlepšovat,“ dává Williams finanční odpovědnost do souvislostí s úspěchy na trati.

Sdílejte na:
Zavřít