Maldonado vyzývá Grosjeana k setrvání u Lotusu

Maldonado vyzývá Grosjeana k setrvání u Lotusu

Venezuelský závodník Pastor Maldonado by byl rád, kdyby i v příštích letech zůstal jeho stájovým kolegou Romain Grosjean, společně prý dokážou tým posunout správným směrem.

Sám Pastor Maldonado má závodní sedačku pro sezónu 2015 již jistou, otázkou ale zůstává, kdo usedne do druhého černozlatého monopostu. Stáj vyjádřila touhu udržet si francouzského závodníka Romaina Grosjeana i pro další léta, ten si chce ale nechat své možnosti otevřené.

Maldonado však nabádá svůj tým, aby Grosjeana v týmu udržel za každou cenu. „Stále se o to snažíme a je to v našich silách,“ odpověděl devětadvacetiletý Maldonado na otázku, jestli bude jeho stájovým kolegou i příští rok Francouz Grosjean.

„Je to skvělý jezdec a v autě se cítí stejně jako já, což je pro nás oba dobrá zpráva, můžeme tak posouvat tým správným směrem. Je to kvalitní týmový parťák, což dokázal již v minulosti, není žádný důvod, aby jej tým nechtěl udržet i pro příští sezónu,“ dodal venezuelský jezdec.

Stáji Lotus se v letošní sezóně nedaří jako dřív a v první polovině ročníku zaznamenala pouze osm mistrovských bodů, všechny zásluhou právě Romaina Grosjeana, který se aktuálně nachází na čtrnáctém místě v Poháru jezdců, Maldonado na první mistrovské body z letošní sezóny zatím stále čeká.

Sdílejte na:
Zavřít