Maldonado chce v Monaku prolomit svou smůlu

Maldonado chce v Monaku prolomit svou smůlu

Pilot Lotusu Pastor Maldonado chce následující závodní víkend v Monaku po nepovedeném startu do letošní sezóny získat štěstí na svou stranu.

Maldonado se v úvodu letošní sezóny potýkal s technickými problémy i haváriemi, z prvních pěti velkých cen dokončil pouze čtyři a ani v Bahrajnu, kde do cíle dojel, nešlo vše podle představ.

Venezuelský jezdec závodu v Monaku zatím nikdy ve své kariéře nedokončil, havaroval v letech 2011, 2012 i 2013. V loňské sezóně do závodu kvůli problémům s palivovým čerpadlem ani neodstartoval.

Závodník ale věří, že právě v letošní Velké ceně Monaka by mohl dostat štěstí na svou stranu. „Neměli jsme příliš štěstí, ale to je závodění. Máme vůz s velkým potenciálem a bojujeme stále výše ve startovním poli,“ řekl Maldonado před závodním víkendem v monackém knížectví.

„Máme dobře připravený motor a pneumatiky, které toho hodně vydrží. To jsou věci, které nám v blízké budoucnosti mohou pomoci k dosažení dobrých výsledků. Musíme i nadále bojovat a jakmile se nám podaří překonat smůlu, začne to být teprve zábava,“ řekl dále jezdec Lotusu.

Maldonado věří, že by jeho týmu v následujícím závodním víkendu mohl pomoci i testovací den, který se konal po Velké ceně Španělska. „Měli jsme spoustu dílů na testování. V 60 kolech se nám ani nepodařilo vše stihnout, ale bylo to pro nás uspokojující. Vůz je nyní v dobré kondici, těším se do Monaka a budu se snažit předvést to nejlepší,“ dodal závěrem.

Sdílejte na:
Zavřít