Maldonada kritika nevyvádí z míry

Maldonada kritika nevyvádí z míry

Venezuelský závodník Pastor Maldonado nehodlá změnit svůj přístup k závodům Formule 1, ačkoli se na něj v posledních týdnech valí téměř samá kritika.

Naposledy byl pilot stáje Williams potrestán při Velké ceně Belgie, kdy po kontaktu s Paulem di Restou dostal penalizaci 10 sekund stop/go.

Maldonado byl i přes svou chybu přesvědčený, že největší podíl na způsobené kolizi měl di Restův stájový kolega Adrian Sutil, se kterým Venezuelan bojoval o několik chvil předtím.

I když tedy seznam trestů a penalizací pro Pastora Maldonada roste, nijak jej to prý nedonutí změnit svůj styl závodění.

„Jsem závodník, takže závodím. To, co se o mě říká, je další věc, která s tím nemá nic společného,“ nechal se Maldonado slyšet.

„Budu závodit i dále, ačkoli si někteří lidé myslí, že bych neměl. Nemohu jim to vyvrátit, spoléhám se jen na sebe a podporu ze strany mého týmu,“ řekl dále.

„Pokud udělám chybu, je logické, že jsem za ní potrestán,“ odpověděl Maldonado na otázku, zda-li mu stewardi věnují příliš mnoho pozornosti. Zároveň ale řekl, že nemají vůbec jednoduchou práci.

„Samozřejmě vždy záleží na úhlu pohledu, z kterého se na celou situaci díváte. Podobné je to i ve fotbale, když situaci vidíte několikrát a je vám jasné, kdo je viník, často i pro samotné rozhodčí bývá obtížné rozluštit, jestli některý hráč opravdu fauloval nebo ne.“

„Co se stalo ve Spa byla jasná situace a stále si trvám na tom, že jsem za celý incident nemohl,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít