Majitel Red Bullu: Příští sezóna není ani zdaleka jistá

Majitel Red Bullu: Příští sezóna není ani zdaleka jistá

Majitel Red Bullu Dietrich Mateschitz pomalu ztrácí trpělivost se situací, která se ve Formuli 1 rozpoutala okolo motorů, a otevřeně přiznává, že neví jestli své týmy Red Bull a Toro Rosso dostane na startovní rošt i v příští sezóně.

Situace okolo motorů pro Red Bull se v posledních týdnech propírá ze všech stran. Výrobce limonád a hlavní sponzor dvou týmů je nespokojený s výkony, které jeho týmy v posledních dvou sezónách podávají a na vině je podle Red Bullu Renault, který dodává nedostatečně výkonné motory, což Rakušany vedlo k tomu, aby francouzské firmě neprodloužili smlouvu pro další sezóny. Red Bull však ve svých kalkulacích zřejmě nepočítal s tím, že ani jeden z trojice zbylých výrobců pohonných jednotek nebude ochoten (Mercedes, Ferrari) nebo schopen (Honda) dodávat týmu své motory v nejnovější a tedy také nejvýkonnější specifikaci. 

Mercedes i Ferrari však týmům nabídly své starší specifikace, na což by asi byli ochotni přistoupit lidé z vedení týmů a jezdci,a ale nabídku odmítl právě Mateschitz, který trvá na tom, že chce jméno své značky spojovat pouze s vítězným týmem a obává se, že  tím by Red Bull se starším motorem být nemohl. Když už se na začátku měsíce zdálo, že se fanoušci mohou uklidnit poté, co šéf týmu Horner prohlásil, že Red Bull určitě bude na startu i příští rok, tak do hry znovu vstoupil Mateschitz.

„Rozhodně ještě nemohu s jistotou říct, že se naší firmou sponzorované týmy objeví na startu i v příští sezóně, protože stále nevíme od koho a zda vůbec koupíme pohonné jednotky. Čas se navíc krátí a v určitém momentě už bude pozdě na to, abychom vše stihli. Naši potenciální partneři si musí uvědomit, že se bez nich na start sice nepostavíme, ale že musíme řešit také jiné věci,“ vytváří Mateschitz tlak na případné spojence.

Mnohem pozitivnější zprávu však do světa již dříve během týdne vyslal Daniel Ricciardo: „Myslím, že je to všechno na velmi dobré cestě. V Abú Zabí bychom měli oznámit více. Nechci nic slibovat, protože věci se mění velmi rychle, ale myslím, že do konce týdne, bychom měli být schopni něco potvrdit.“

Sdílejte na:
Zavřít