Magnussen věřil, že v roce 2015 bude v McLarenu sedět on

Magnussen věřil, že v roce 2015 bude v McLarenu sedět on

Kevin Magnussen, bývalý závodník Formule 1, který v roce 2014 debutoval za McLaren, věřil, že letos bude jezdit vedle Fernanda Alonsa právě on.

Dánský pilot rok 2015 strávil na postu testovacího pilota. Podle něj byl McLaren rozhodnutý, že z týmu odejde Jenson Button a místo něj přijde Alonso. Ale tým svůj názor na poslední chvíli změnil a s Buttonem uzavřel novou smlouvu místo s Magnussenem.

„Řekli mi, že sedačka bude moje, že se nemusím bát,“ prozradil nyní Magnussen. „Jenson ale na konci sezony měl své dva nejlepší závody, byl v dobré formě. Ale ve svém pokoji měl už rozvěšeny fotky z celé své kariéry. Měl připravenou helmu s nápisem ‚good-bye‘. Řídil už jen pro zábavu, aby si poslední dva závody své kariéry mohl užít bez stresu. 100% věřil, že končí.“

Magnussen si po svém odsunutí na pozici testovacího pilota a následném vyhazovu z McLarenu několikrát vyměnil názory se šéfem týmu Ronem Dennisem. Dánský pilot ho například obvinil z toho, že o vyhazovu byl informován e-mailem.

„Formule 1 je tvrdý svět. A pokud to nemůže někdo zvládnout, tak si musí najít něco jiného. Celá situace mohla být vyřešena jinak, ale co… mně je to jedno,“ řekl Magnussen.

„Ale Jenson je jeden z nejlepších a není mezi námi nic negativního. Jsme ve stejném sportu a soupeříme o stejné sedačky. Chápu proč Jenson to místo dostal.“

Magnussen byl spojován v souvislosti s příští sezonou s místem v novém týmu Haas, ale ten místo toho podepsal Grosjeana a Gutierreze. Magnussen chvíli byl spojován se závoděním Le Mans, ale v současnosti se spíše má za to, že skončí v DTM.

„McLaren není dost rychlý na to, aby vyhrál cokoliv, takže nakonec bych tam stejně nechtěl být.“

Sdílejte na:
Zavřít