Magnussen: Svoji druhou šanci si více užiji

Magnussen: Svoji druhou šanci si více užiji

Kevin Magnussen očekává, že si závodění ve Formuli 1 ve své druhé sezoně užije více, než tomu bylo během jeho působení u McLarenu.

S McLarenem Magnussen pronikl do Formule 1 v roce 2014, ale na konci roku byl odsunut do role rezervního jezdce, aby udělal místo pro Fernanda Alonsa. Tým pak Magnussena vyhodil i z této pozice na konci minulé sezony.

Mladý Dán nastoupil do testu ve vozech Porsche v sérii Le Mans a Mercedesu v DTM, aby si vyzkoušel alternativní závodění.

Nicméně na poslední chvíli Magnussen dostal druhou šanci ve Formuli 1 poté, co tým Renault vyhodil Pastora Maldonada, který přišel o svůj finanční vliv. Minulý týden se v Barceloně Magnussen poprvé posadil do nového vozu R.S.16 během testování.

V rozhovoru s reportéry na trati mladý závodník řekl, že očekává, že si nyní Formuli 1 užije více. Částečně i kvůli tomu, že minulý rok poznal, o co přišel.

„Myslím, že si to prostě užiju více, protože nikdy nevíte, kdy to skončí,“ řekl Kevin. „Všechno si užiji mnohem více, to jsem si jistý, protože občas se stane, že když o něco přijdete, ať už je to cokoli, tak potom zjistíte, co to pro vás doopravdy znamenalo.“

„Pokud jste šťastný a užíváte si tom, tak vždy řídíte o něco lépe, takže to je pozitivní.“

Magnussen promluvil i o rozdílu atmosféry u McLarenu a Renaultu. Zmínil se o Lewisovi Hamiltonovi, který při přechodu do Mercedesu řekl, že mu to v novém týmu připomíná jeho dny v juniorském závodění.

„Dokážu se s tím ztotožnit. Je to čistý motorsport, čistá Formule 1. Když jdete do Enstone, nevidíte nic, co by nemělo co dělat s Formulí 1. Je to jenom o F1 a všichni v Enstone se starají jenom o F1. Je to velmi soustředěné a to se mi líbí.“

Sdílejte na:
Zavřít