Fan-store.cz

Magnussen na odchodu z McLarenu, najde si závodní sedačku?

Magnussen na odchodu z McLarenu, najde si závodní sedačku?

Kevin Magnussen už neprodlouží smlouvu s McLarenem, kde působí jako rezervní pilot týmu, alespoň podle časopisu Autosport.

Magnussen v outfitu McLarenu působí dva roky. V roce 2014 odjel celou sezonu jako závodní pilot a upoutal na sebe pozornost svou dravou a rychlou jízdou. Bohužel pro něj pak do týmu zamířilo velké jméno Fernanda Alonsa a tak na mladého Dána závodní sedačka nezbyla. Ujal se tedy role rezervního pilota. Toho využil při úvodní Velké ceně Austrálie 2015, neboť Alonso nebyl schopen nastoupit kvůli nehodě v předsezonních testech. Bohužel ještě před startem se mu McLaren porouchal a tak si moc nezazávodil.

Magnussen však nechce svou kariéru zazdít na pozici testovacího pilota a proto usilovně hledá závodní sedačku. Už minulý měsíc šéf týmu Eric Boullier prohlásil, že Magnussenovi ve hledání rozhodně bránit nebude.

Magnussen byl nedávno spojován s novým týmem Haas F1, nicméně ten zatím potvrdil Romaina Grosjeana a podle některých zpráv by měl během pár týdnů být oznámen příchod Estebana Gutierreze.

Další místo je zatím volné u Lotusu, nicméně ten nedávno prohlásil, že náhradu za Grosjeana ještě hledat nezačal. Krom Magnussena je mezi potenciálními jmény zmiňován ale i Jean-Eric Vergne, nebo reservní pilot týmu Jolyon Palmer.

Poslední volné místo se nabízí u Manoru, který se s příchodem motorů Mercedes stal poměrně atraktivní záležitostí. Nicméně Mercedes by se tam mohl snažit protlačit svého reservního pilota Pascala Wehrleina. Vynechat ale nemůžeme ani Willa Stevense, Roberta Merhiho nebo Alexandera Rossiho. Tým ale odmítl tuto záležitost komentovat s tím, že na své jezdecké složení nespěchá a oznámí ho až po konci sezony.

Na začátku tohoto týdne Magnussena podpořil i Jenson Button, který po jeho boku závodil právě v roce 2014.

„Kevin, kterého jsem poznal na začátku sezony 2014, byl velmi odlišný od toho Kevina, kterým byl na konci sezony. Během dvanácti měsíců, kdy jsme spolu spolupracovali, se toho naučil opravdu hodně. Často mě tlačil až k mým limitům a mnohokrát i přes ně. Nevím, jestli má moc velkou šanci získání některého ze zbývajících volných míst, ale rozhodně je nejlepším momentálně dostupným pilotem, takže bych ho velmi doporučil jakémukoliv týmu. Není jenom dostatečně dobrý na závodění ve Formuli 1, ale i na pomoc týmu dosáhnout úspěchů.“

Sdílejte na: