Magnussen: Jsem fit a připraven naskočit do akce

Magnussen: Jsem fit a připraven naskočit do akce

Náhradník Fernanda Alonsa pro závodní víkend v australském Melbourne se nechal slyšet, že je fit a stoprocentně připravený naskočit co nejdříve do akce.

Dánský závodník očekával, že první závod letošní sezóny bude sledovat maximálně z boxové zdi stáje McLaren. Jenže Fernando Alonso při testech v Barceloně havaroval a na doporučení lékařů první závod vynechá. Když britský tým potřeboval náhradu, nemusel hledat dlouho, sáhl po rezervním jezdci Kevinu Magnussenovi.

„I když jsem nečekal, že v Austrálii budu závodit, v průběhu zimy jsem se připravoval jako na závodní sezónu a proto jsem fit a připraven jít co nejdříve do akce,“ nechal se slyšet dánský pilot. „Je to fantastická příležitost pro nasbírání více zkušeností s novým vozem, které se posléze budou hodit týmu. Těším se také na srovnání s konkurencí a všechny další výzvy.“

Dvaadvacetiletý závodník odjel s novým vozem několik kol v průběhu posledních dnů testovacích jízd v Barceloně, kde Fernanda Alonsa také nahradil. V Melbourne se mu v loňském roce také hodně dařilo, po skvělé jízdě (a diskvalifikaci Daniela Ricciarda) si vyjel hned ve svém debutovém závodě druhé místo.

„Jsem opravdu rád, že mohu za volant vozu McLaren-Honda usednout znovu právě v Melbourne, i když je to za neobvyklých okolností. Mým hlavním cílem je tvrdě pracovat se svými inženýry, dát týmu co nejlepší zpětnou vazbu a pracovat na zlepšení výkonnosti a spolehlivosti,“ dodal Magnussen.

Fernando Alonso by se měl do kokpitu svého vozu vrátit již další závodní víkend v Malajsii.

Sdílejte na:
Zavřít