Magnussen a Hamilton budou startovat z boxů

Magnussen a Hamilton budou startovat z boxů

Kevin Magnusen a Lewis Hamilton budou startovat do Velké ceny Maďarska z boxů po nevydařené kvalifikaci.

Hamiltonova kvalifikace dospěla ke svému brzkému závěru už v úvodu první části kvalifikace. Po out-lapu jel měřené kolo, ale měl problémy s brzdami a zpomalil, aby bezpečně dojel zpět do boxů. Když se však koukl do zrcátek, zjistil, že celá záď jeho vozu je v plamenech. Vůz odstavil na vjezdu do boxů a ačkoliv ho maršálové ihned uhasili, dým se z něj valil ještě dalších několik minut.

Dle technického šéfa Mercedesu Paddyho Lowa byl na vině únik paliva, kvůli kterému vůz vzplál. Oheň poškodil většinu auta, které nyní mechanici Mercedesu rozebírají, aby přišli na příčinu úniku. Nicméně několik hodin po kvalifikaci mechanici Mercedesu do boxů přiváželi náhradní šasi, které přes noc musí připravit na závod. Kvůli výměně šasi a prakticky všech ostatních dílů bude Mercedes startovat Hamiltona z boxů.

Avšak před Hamiltona se v boxech postaví Kevin Magnussen, který havaroval ve třetí části kvalifikace. Po krátké přeháňce byla velmi mokrá první zatáčka, zatímco zbytek okruhu byl víceméně suchý. Při svém prvním měřeném kole Magnussen v nájezdu do první zatáčky zablokoval kola, najel na trávu a pak velmi tvrdě narazil do bariér z pneumatik. Dánovi se nic nestalo, ale stálo ho to jeho veškeré úsilí v zatím dobře probíhající kvalifikaci. Kvůli nehodě musí McLaren vyměnit převodovku a šasi, takže také bude muset odstartovat z pitlane.

„Prostě jsem narazil do bariéry. Trať byla v první zatáčce mnohem více mokrá než v poslední. Když jsem vyjížděl z poslední, byla tam normální přilnavost, takže jsem do první zatáčky brzdil v normální vzdálenosti, ale bylo moc mokro. Jsem zklamaný kvůli týmu, myslím, že jsme mohli získat další slušný výsledek,“ řekl dánský mladík.

Sdílejte na:
Zavřít