Lowe: Mercedes má slibnou budoucnost

Lowe: Mercedes má slibnou budoucnost

Paddy Lowe věří, že druhá polovina sezony pro Mercedes vypadá velmi slibně.

Mercedes už od začátku sezony byl velmi silným v sobotních kvalifikacích. V závodě se ukázal až v Monaku, kde Nico Rosberg získal své první letošní vítězství po startu z pole position.

Od té doby se Mercedesu povedlo ukořistit další tři pole position a dvě vítězství. Nico Rosberg zvítězil ještě ve Velké ceně Velké Británie a Lewis Hamilton získal své první vítězství za Mercedes v Maďarsku.

Paddy Lowe, který se k Mercedesu připojil v červnu po odchodu z McLarenu, věří, že tým je na dobré cestě k solidní druhé polovině sezony.

„Tým letos vymyslel skvělé auto. Ze začátku jsme měli jeden nebo dva problémy, které jsme potřebovali pochopit, hlavně závodní rychlost, ale očividně se postupně zlepšujeme. Zkusili jsme několik věcí. Tým je velmi silný a skvěle porozuměl problémům a adaptoval se na neustále se měnící chování pneumatik. Teď máme stabilní výkony a to je pozitivní.“

Lowův přechod do Mercedesu znamená, že stojí za všemi jednadvaceti vítězstvími Lewise Hamiltona, se kterým pracoval i v McLarenu.

„Na Hungaroringu je Lewis prostě senzační. Vyhrál zde čtyřikrát, což je fantastické,“ dodal dále Lowe.

„Lewis v tomto týmu konečně může dokázat, čeho je schopný a jak pomáhá rozvíjet vůz. Obdiv ale patří i lidem v továrně, kteří pracovali neuvěřitelně tvrdě.“

Sdílejte na:
Zavřít