Lotus spokojený s dvoudenními testy v Barceloně

Lotus spokojený s dvoudenními testy v Barceloně

Pastor Maldonado věří, že druhý den testů v Barceloně byl známkou toho, co Lotus dokáže během „normálního dne“.

Tento rok byl zatím pro Lotus vše, jenom ne normální, neboť tým z Enstone pronásledují problémy se spolehlivostí a nehodami.

Tým však dělá malé krůčky vpřed a až při Velké ceně Španělska získal první body, když Romain Grosjean po startu z pátého místa dojel do cíle na osmém místě.

Tyto krůčky pokračovaly na okruhu v Barceloně i tento týden, když se tým účastnil dvoudenního testu, který zakončil nejrychlejším časem Maldonada.

Venezuelský pilot zakončil středeční test na prvním místě v tabulce s časem 1:24.871 s náskokem téměř sekundy na druhého Rosberga.

„Toto pro nás byl kompletní den a můj první normální den testování v této sezoně,“ řekl Maldonado, který ve středu ujel 102 kol.

„Neměli jsme žádné problémy a získali jsme hodně kol s dobrými podmínkami. Jezdili jsme podle plánu a dokončili vše, co jsme chtěli.

„Naučili jsme se mnoho nového o voze, a nastavení i výkonnost se neustále zlepšuje, takže se cítím více pohodlně, když na to tlačím.“

„Byl to pro nás velký krok vpřed, což snad znamená, že během zbytku sezony budeme mnohem lepší.“

I ředitel traťových operací Lotusu Alan Permane byl s potenciálem E22 spokojen.

„Dokončili jsme vše, co jsme chtěli včetně aerodynamiky, mapování motoru, obnovení energie, vyhodnocení nastavení, nastavení výšky vozu, opotřebování pneumatik a tak dále a jsem potěšen, že mohu říct, že E22 vše splnilo.“

„Dokončili jsme přes 100 kol, takže to bylo velmi dobré vidět, co je možné, když máme dobrou spolehlivost. S daty, která jsme posbírali během posledních dvou závodů a s pokrokem, který jsme udělali, jsme v mnohem lepší formě pro nadcházející závody. V E22 je hodně potenciálu.“

Sdílejte na:
Zavřít