Lotus sní o titulech

Lotus sní o titulech

Maďarské druhé místo pro Kimiho Räikkönena do Lotusu přineslo nové naděje na boj o šampionát.

Po strádání v Monaku, Montrealu a na Silverstonu, Lotus naskočil zpátky do šampionátu v Německu, kde Räikkönen i Romain Grosjean dokončili na pódiu. Fin to poté napodobil dalším druhým místem v Maďarsku.

Tato pódiová umístění pomohla bývalému mistrovi světa snížit náskok vedoucího šampionátu Sebastiana Vettela na třicet osm bodů. Šéf týmu Eric Boullier tvrdí, že tým je odhodlán zajistit, aby Räikkönen pravidelně dokončoval závody před Red Bullem trojnásobného mistra světa Formule 1.

„Nejdůležitější je mít rychlost. Čekají nás sice některé tratě, kde asi budeme ztrácet trošku více, ale jsem si jistý, že budeme víceméně konzistentní a budeme bojovat o pódia každý víkend,“ řekl Francouz.

„Možná, že sním, ale pokud můžeme začít porážet Red Bull každý víkend, tak nám to pomůže i v šampionátu konstruktérů.“

Nyní je před námi sice dlouhá pauza několika týdnů, během kterých mají týmy povinnou letní přestávku, ale Boullier si je jistý, že následující okruhy budou vozu E21 sedět.

„Ve Spa bychom měli být v pohodě,“ řekl. „Monza je pokaždé obtížná, protože vyžaduje balík pro nízký přítlak. Ale možná, že se nám to vyplatí, protože čím méně máte přítlaku, tím více trápíte pneumatiky, takže bychom mohli těžit z naší schopnosti šetřit pneumatiky.“

Sdílejte na:
Zavřít