Lotus se připravuje na boj s Ferrari a Mercedesem

Lotus se připravuje na boj s Ferrari a Mercedesem

Stáj Lotus nechce vypustit závěr letošního ročníku, v posledních šesti závodech této sezóny se soustředí především na boj s týmy Ferrari a Mercedes.

Po nepříliš povedených posledních dvou evropských závodech se Lotus opět dostal do formy v Singapuru, Romain Grosjean se kvalifikoval na třetím místě, ale ze závodu musel odstoupit, Kimi Räikkönen i přes bolesti zad a start z třinácté příčky dokončil závod na bronzové pozici.

Zatímco Red Bull si v Poháru konstruktérů jede vlastní ligu, provozní ředitel Lotusu Alan Permane věří, že stáj z Enstone má nyní formu na to, aby bojovala se svými nejbližšími soupeři.

„Oba jezdci se v Singapuru předvedli v dobrém světle,“ nechal se slyšet Permane. „Romain předvedl skvělou jízdu jak v kvalifikaci, tak i závodě, až do doby, kdy musel odstoupit. Kimi překonal svou bolest zad a povedlo se mu skoro nemožné, když dojel na třetím místě.“

„Stejně jako většina týmů i my se nyní soustředíme především na vývoj vozu pro rok 2014, vzhledem k tomu, že nás čeká hodně technických změn a úprav, proto bychom neměli v posledních závodech sezóny čekat žádné dramatické změny ve vývoji šampionátu,“ sdělil Permane.

„Pokud si udržíme aktuální formu, můžeme být v posledních šesti závodech sezóny hrozbou pro Ferrari i Mercedes, pokud si navíc vezmeme, že nás čekají okruhy, na kterých by náš vůz měl být konkurenceschopný, jsou naše vyhlídky na závěr letošní sezóny jen pozitivní.“

Další na řadě je Velká cena Koree, která by podle provozního ředitele stáje Lotus měla jejich vozu E21 vyhovovat.

„Je tu skvělá dlouhá rovinka, kde se hodně vyplatí dobře připravený systém DRS, tudíž uvidíme velké množství předjížděcích manévrů. I přes dlouhé rovinky jsou tu ale pasáže pomalejších a delších zatáček, takže vhodně zvolené nastavení vozu pro nás bude opravdu klíčové,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít