Lotus: Räikkönen může vyhrát titul

Lotus: Räikkönen může vyhrát titul

Technický šéf stáje Lotus James Allison se domnívá, že finský pilot Kimi Räikkönen je i nadále ve hře o mistrovský titul, jsme přeci teprve v polovině letošní sezóny.

Mistr světa z roku 2007 se v současné době nachází na páté příčce v poháru jezdců, na lídra šampionátu Fernanda Alonsa ztrácí 48 bodů, podle Lotusu je to ale hodně málo, vždyť jsme jen těsně za polovinou letošního ročníku a ve hře je stále 225 bodů.

„Proč ne?“ odpověděl Allison pro britský Sky Sports, který se ho tázal na to, zda-li si finský závodník může připsat svůj druhý mistrovský primát již letos.

„Je tu strašná spousta mistrovských bodů, které jsou i nadále ve hře. Vedení Fernanda je opravdu nepatrné, vyhrát titul může ještě spousta pilotů, včetně Kimiho,“ říká technický šéf Lotusu.

Podle slov Allisona má stáj v současné době i recept na to, jak být úspěšní i ve druhé polovině sezóny. „Naším problémem v posledních dvou letech bylo to, že jsme s vývojem vozu přestali příliš brzy. Proto na letošním monopostu chceme pracovat co nejdéle, snad nám to pomůže,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít