Lotus potvrdil Räikkönena pro rok 2013

Lotus potvrdil Räikkönena pro rok 2013

Finský závodník byl v pondělí ráno oficiálně potvrzen jako pilot stáje Lotus i pro příští ročník vozů Formule 1. Stáj to oznámila netradičně, prostřednictvím propagačního videa.

Již několik týdnů se hovoří o budoucnosti Kimiho Räikkönena, všem spekulacím je počínaje dneškem nadobro konec, finský závodník totiž prodloužil smlouvu u stáje Lotus, tým to oznámil dnes ráno prostřednictvím propagačního videa, které si můžete pustit níže.

Mistr světa z roku 2007 se do Formule 1 vrátil po dvouleté odmlce, při které působil v rally a nižších závodních sériích, jeho návrat na scénu královny motorismu se mu ale velmi vydařil, hned ve své první sezóně po comebacku se nachází na třetím místě v Poháru jezdců, letos nebodoval jen v jediném závodě.

Třiatřicetiletý pilot dostal před startem letošní sezóny vytyčené cíle, které bylo třeba splnit. Lotus při oznamování nového kontraktu potvrdil, že Räikkönen tyto cíle splnil nadstandardně a je rád, že může oznámil další spolupráci s finským závodníkem.

„Návrat do Formule 1 se nám myslím povedl, tým odváděl skvělou práci v průběhu celé sezóny a jsem hrdý na to, že jsem mohl být součástí těchto skvělých výsledků,“ řekl po uzavření kontraktu Räikkönen. „Upřímně jsem před začátkem tohoto ročníku nečekal, že pár závodů před koncem budeme bojovat o titul v šampionátu jezdců, zejména podíváme-li se, kde byl náš tým v roce 2011.

V týmu se cítím velmi pohodlně, všichni si tu zakládáme na stejné závodní filozofii, pracujeme jako jedna velká rodina, jen těžko bych v současné době hledal na startovním roštu tým, kde bych mohl být více šťastný,“ dodává šampión z roku 2007, kdy svůj první a jediný mistrovský titul vybojoval s konkurenčním Ferrari.

Velmi vtipně se k celé situaci postavil také samotný tým. Nejenže podpis nového kontraktu oznámil prostřednictvím videa, navíc na svůj web vyvěsil anketu, ve které mohli fanoušci Kimiho hlasovat, jak bude prodloužení smlouvy u Lotusu komentovat. Na výběr jsou tři možnosti, z nichž snad všechny sedí k pověsti finského „Icemana“. V anketě můžete hlasovat zde.

Sdílejte na:
Zavřít