Lotus pomýšlí na titul

Lotus pomýšlí na titul

Stáj z Enstone začíná po skvělém začátku sezóny pomýšlet na zisk prvního mistrovského titulu v novodobé historii týmu.

Jméno Lotus se do Formule 1 vrátilo v roce 2010, jako tým malajsijského miliardáře Tonyho Fernandéze. Opravdový Lotus se však do královské disciplíny vrátil až v loňské sezóně, kdy investiční společnost GENII převzala bývalý Renault. Lotus Tonyho Fernandéze se poté přejmenoval na Caterham.

Již v druhé sezóně od návratu si však Lotus velmi věří a má k tomu důvod. Jeho technika, monopost E21, patří spolu s vozy Red Bullu a Ferrari k vůbec nejrychlejším. Britský tým se sice trápí v kvalifikacích, ale v závodech patří jeho vozy k naprosté elitě.

Piloti Lotusu Kimi Räikkönen a Romain Grosjean jsou s letošní formou nadmíru spokojeni. Fin Räikkönen dokázal vyhrát úvodní podnik a poté se dvakrát umístit na druhém místě. Jeho méně zkušený kolega z Francie má na svém kontě zatím jedno třetí místo.

Další věc, která hraje Lotusu do karet je fakt, že mistrovský tým Red Bull a jeho inženýři netuší, kde je ve voze E21 skrytá jeho výkonost, a proto není pro rakouskou stáj lehké něco okopírovat.

Podle hlavního konstruktéra Lotusu, Jamese Allisona, je jeho tým na velmi dobré cestě. „Momentálně se snažíme zapracovat na kvalifikacích. Poté budeme mít jistotu, že jsme opravdu top tým.“

Sdílejte na:
Zavřít