Lotus nerozumí stížnostem Red Bullu

Lotus nerozumí stížnostem Red Bullu

Šéf Lotusu Eric Boullier nechápe, proč si Red Bull stěžuje na pneumatiky Pirelli.

Red Bull dominoval v Malajsii celý víkend – v sobotu získal Sebastian Vettel pole position a v nedělním závodě první místo s kolegou Markem Webberem v zádech. Přes to všechno Red Bull stále velmi hlasitě kritizuje letošní směsi pneumatik Pirelli, které jsou letos navrženy tak, aby měly menší životnost a udělaly tak závody více napínavé. Vynořili si dokonce zprávy, podle kterých Red Bull na italského obuvníka aut tlačí, aby se zase začaly používat loňské směsi.

Šéf Lotusu Boullier však nechápe, jak si rakouský tým může stěžovat.

„Nerozumím jejich stížnostem, vždyť právě získali první dvě místa v závodech,“ říká Boullier, jehož tým se s pneumatikami zatím vypořádává velmi dobře. „Pirelli nemá žádný důvod měnit specifikace pneumatik. Je to specifikace pro rok 2013 a tak to prostě je. Nemyslím, že by Pirelli plánovalo něco změnit. FIA požadovala takovéto pneumatiky a takové pneumatiky také dostala. Red Bull vyhrál a jistě vyhraje i vícekrát. Všichni ostatní musí jezdit se stejnými pneumatikami jako oni a nikdo si nestěžuje.“

Pirelli samo nedávno potvrdilo, že jediný, kdo si stěžuje, je Red Bull. Dokonce ani Mercedes, který v minulých letech měl vždy vůz, který byl k pneumatikám velmi nešetrný a agresivní, si letos nestěžuje. Naopak pneumatiky letos velmi dobře pochopil a proto byl schopen v neděli držet krok s Red Bully.

Sdílejte na:
Zavřít