Lotus chce vidět Kimiho zpět na pódiu

Lotus chce vidět Kimiho zpět na pódiu

Šéf stáje Eric Boullier přiznává, že pokud si chce Kimi Räikkönen udržet reálnou šanci v boji o titul, bude se muset vyhnout dalším nedokončeným závodům.

Třiatřicetiletý závodník byl nucen odstoupit z Velké ceny Belgie po problémech s brzdami, přetrhl tak šňůru sedmadvaceti závodů po sobě, ve kterých se mu podařilo bodovat, zároveň to bylo jeho první odstoupení od návratu do Formule 1 v roce 2012.

Räikkönenovi v boji o mistrovský titul nijak nepomohlo ani to, že aktuálně nejsilnější článek šampionátu Sebastian Vettel bral ve Spa za vítězství plný bodový zisk, finského závodníka odstoupení navíc stálo jeho druhé místo v šampionátu, nyní je čtvrtý a na prvního Němce ztrácí 63 mistrovských bodů.

Boullier si uvědomuje, že další odstoupení ze závodů se již nesmí opakovat a Kimi by se měl co nejdřív vrátit k boji o pozice na stupních vítězů.

 

 

 

 

 

„Musíme se dostat zpět na pódium, pokud má Kimi zůstat ve hře o titul,“ řekl šéf stáje Lotus. „Jeho odstoupení ve Velké ceně Belgie bylo vůbec prvním za náš tým, rozhodně bychom jich letos již nechtěli vidět více.“

„Na stupně vítězů se Kimi letos dostal šestkrát, zbývá dalších osm závodů, při kterých by bylo potřeba to co nejčastěji zopakovat. Již v minulých závodech Kimi ukázal, že dokáže být Sebastianovi vyrovnaným soupeřem.“

Stále také není rozhodnuto o tom, zda-li bude Räikkönen pokračovat s Lotusem i v příštích sezónách, Fin totiž dal svému týmu podmínku, že jednat o novém kontraktu bude, ale až stáj vyřeší několik „problémů“.

„Kimi chce mít jen jistotu, že před revoluční sezónou 2014 jdeme správným směrem. Pracujeme velmi tvrdě na tom, abychom jej přesvědčili a věřím, že jeho rozhodnutí o setrvání v Lotusu bude nakonec správné,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít