Loni přišel o nohy, teď Billy Monger dře, aby se dostal do Formule 3

Loni přišel o nohy, teď Billy Monger dře, aby se dostal do Formule 3

Neuvěřitelný příběh osudu, silné vůle a naděje píše mladý britský závodník Billy Monger. Začátkem loňské sezóny byl účastníkem hrůzostrašné havárie, která navždy změnila jeho život. Nezastavila ho však v jeho touze po úspěších v motoristickém sportu.

Psal se 16. duben roku 2017, na britském Donington Parku se jel jeden ze závodů místní Formule 4. V úseku zvaném Starkey’s Bridge došlo k děsivé havárii, mladý Billy Monger v rychlosti okolo 200 km/h trefil stojící vůz soupeře.

Výsledek nebyl vůbec pozitivní. Monger, kterému už za pár týdnů mělo být 18 let, přišel po havárii o obě nohy.

Rodák ze Surrey se ale odmítl vzdát svého snu a i přes zranění, které by pro mnohé znamenalo konec sportovní kariéry, se rozhodl pokračovat.

K vidění byl mladý závodník několikrát během letošního ročníku Formule 1. Jeho neutuchající snaha se pro řadu lidí stala velkou motivací. Svůj respekt vyjádřil také Lewis Hamilton.

16. července 2017

Monger se objevil také při finále letošní sezóny Formule 1 v Abú Zabí v barvách britské stáje Carlin, se kterou absolvoval letošní ročník Formule 4. Na okruhu Yas Marina podporoval své kolegy, kteří nakonec dokráčeli k týmovému titulu ve Formuli 2.

A možná právě v týmu Trevora Carlina by mohl příští rok dostat možnost pokračovat ve svém tažení. Zálusk si dělá na nově se formující seriál Formule 3, který nahrazuje čerstvě skončenou GP3.

„Mým cílem je jet příští rok Formuli 3, snažíme se sehnat  potřebné peníze. Z dlouhodobého pohledu se chci dostat do Formule 1,“ říká Monger, který rozhodně nezahálí.

V rámci příprav dnes totiž úspěšně absolvoval test opuštění kokpitu, v rámci nějž musí jezdci vystoupit z vozu vybaveného systémem „halo“ do 8 sekund.

Podle dostupných informací se nejednalo o oficiální test, neboť pravděpodobně nebyl přítomen nikdo z činovníků FIA. Monger nicméně minimálně ukázal, že je schopen zkouškou projít.

Zda nakonec Monger dosáhne svého cíle a dostane se na start první sezóny nové Formule 3, ukáží příští týdny či měsíce.

26. listopadu 2018

Sdílejte na:
Zavřít