Liberty Media zvažuje změnu harmonogramu závodního víkendu

Liberty Media zvažuje změnu harmonogramu závodního víkendu

Tradiční čas startu evropských závodů 14:00 by se mohl od letošní sezony stát minulostí.

Jedním z cílů majitele Formule 1,kterým je společnost Liberty Media, je zvýšit sledovanost velkých cen. V této oblasti se v loňské sezoně podařilo vedení královny motorsportu úspěchu skutečně dosáhnout, neboť závody byly v porovnání s roem 2016 skutečně sledovanější a to o 6,2%. Bylo to poprvé od sezony 2010, co se sledovanost oproti předchozí sezoně zvedla. Majitelé chtějí vzestupnou tendenci sledovanosti udržet i v nadcházející sezoně a z toho důvodu nyní zvažují možnost, ktera by mohla k dosažení tohoto cíle dopomoci.

Touto možností je změna časového rozvrhu závodního víkendu. V této záležitosti údajně již probíhají jednání právě mezi Liberty Media a televizními společnostmi. Podle případného pozměněného harmonogramu závodního víkendu by měly tréninkové jízdy a také kvalifikace začínat o hodinu později, než tomu je podle současného harmonogramu. Start závodu by měl být oproti současnému času 14:00 posunut o hodinu a deset minut, tedy na 15:10. Důvodem tohoto netypického času jsou reklamy v amerických televizích, které se před startem závodu vysílají.

Případné změny by se ovšem nevztahovaly na Velkou cenu Singapuru a na Velkou cenu Abu Dhabí, které se konají ve večerních hodinách. Další výjimka by nejspíše nastala také v případě Velké ceny Francie, která se letos po deseti letech vrací do kalendáře Formule 1 a dokonce po osmadvaceti letech na okruh Paula Ricarda v Le Castellet. Ta je v plánu 24.června a měla by odstartovat dokonce až v 16:10. Pokud by totiž odstartovala o hodinu dříve, došlo by ke kolizi s další sledovanou sportovní akci, která se v ten den bude konat a to se zápasem mistrovství světa ve fotbale mezi Anglií a Panamou, jehož výkop se uskuteční v 15:00.

návrh nového harmonogramu závodního víkendu

pátek
první volný trénink 11:00
druhý volný trénink 15:00
sobota
třetí volný trénink 12:00
kvalifikace 15:00
neděle
závod 15:10

 

 

Sdílejte na:
Zavřít