Legenda v ohrožení: Dohoda Monzy s Ecclestonem je v nedohlednu

Legenda v ohrožení: Dohoda Monzy s Ecclestonem je v nedohlednu

Šampionát Formule 1 opouští jeden tradiční okruh za druhým a zdá se, že tomuto smutnému trendu nemusí být konec ani v příštích letech. V nejaktuálnějším ohrožení je italská Monza.

Okruh Monza patří mezi největší legendy celého šampionátu a žádná jiná trať v kalendáři nehostila více velkých cen Formule 1. V roce 2016 se zde pojede další ročník Velké ceny Itálie, ale další budoucnost tohoto podniku je zatím ve hvězdách. Finanční potíže a politické spory vyvíjí na organizátory nemalý tlak. I Berniemu Ecclestonovi už začíná docházet trpělivost a zastupitelům Monzy dal čas do konce měsíce.

„V Itálii probíhá mnoho rozhovorů, ale stále čekáme na nějakou akci,“ řekl Bernie Ecclestone pro agenturu Reuters. „Před několika měsíci se nechali slyšet, že je vše dohodnuto a nenastane žádný problém. A včera jsem slyšel, že se toto téma stalo hodně politickou záležitostí. Dostanou se z toho, nebo ne. My s tím nemůžeme nic udělat,“ řekl dále.

„Neexistuje pro ně žádná lhůta. Mohou jednat, jak dlouho chtějí. Musí to ale stihnout do konce měsíce,“ uvedl nekompromisně promotér celého šampionátu.

Za 66 let historie Formule 1 se Velká cena Itálie nekonala pouze jednou – v roce 1980. Itálie ale není první tradiční zemí, která by šampionát opustila. Poprvé po 40 letech vypadlo vloni z kalendáře Německo a taková Francie není hostitelem velké ceny už o roku 2008.

Sdílejte na:
Zavřít