Lauda: Správný vítěz musí být egocentrická děvka

Lauda: Správný vítěz musí být egocentrická děvka

Niki Lauda se po závodě v čínské Šanghaji zastal Lewise Hamiltona, kterého stájový kolega Nico Rosberg obvinil, že mu svou pomalu jízdou mohl zkazit závod.

Lewis Hamilton vyhrál Velkou cenu Číny před stájovým kolegou Nicem Rosbergem. Ten si ale na tiskové konferenci hned po závodě stěžoval, že Hamilton byl příliš pomalý a mohl tak Rosbergovi zkazit závod.

Britský pilot se ale po vítězství v Číně bránil: „Mým úkolem není kontrolovat jeho závod, starám se pouze sám o sebe,“ řekl úřadující mistr světa. „Mou prací není starání se o Nicův závod. Mám řídit svůj vůz a v pořádku jej dovézt do cíle jak nejrychleji je to možné. To je přesně to, co jsme v posledním závodě udělal.“

Hamiltona se zastal také poradce Mercedesu Niki Lauda. „Všichni závodníci jsou sobečtí,“ řekl Lauda pro ESPNF1. „Proč tu ti závodníci asi jsou? Jediný způsob, jak vyhrávat jednotlivé závody a jak se stát mistrem světa je ten, že jezdec bude egocentrická děvka,“ nebral si servítky trojnásobný mistr světa.

Navzdory napětí v týmu si ale Lauda nemyslí, že by se vztah Hamiltona s Rosbergem dostal mimo kontrolu týmu. „Je to stále dokola. Bojují mezi sebou, což je normální. V závodě svádí souboje a po něm vydají nějaké prohlášení, ale do Bahrajnu nakonec přijedou oba s čistými hlavami,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít