Lauda: Rosberg bude po přestávce silnější

Lauda: Rosberg bude po přestávce silnější

Nico Rosberg je sice vedoucím mužem šampionátu, ale v posledních třech velkých cenách s Hamiltonem prohrál. Podle Laudy však bude Němec po třítýdenní přestávce opět konkurenceschopný.

Nico Rosberg vyhrál první závod v Austrálii, který Hamilton nedokončil a měl tak na svého týmového kolegu od začátku slušný náskok a jen díky tomuto náskoku v šampionátu pořád vede, i když už jen o čtyři body. Mistr světa z roku 2008 byl totiž v dalších třech závodech vždy o hodně lepší a pro Rosberga nechával „jen“ druhá místa. 

„Rosberg má možná nyní psychologickou nevýhodu, ale dostane se z toho. Jezdci to dělají pořád, jejich psychika je na to připravená. Nico měl v Číně hodně smůly a dostal od Lewise hodně naloženo, ale když se vám tohle stane, tak prostě víc makáte, aby se to už neopakovalo. Taková je mentalita jezdců ve formuli 1,“ věří Rosbergovi Lauda.

„Musím se přiznat, že styl, jakým letos jezdí Hamilton už od prvního závodu, je pro mě šokující. Dokáže odjezdit celý víkend se stoprocentním soustředěním a bez jediné chybičky. To momentálně nikdo jiný neumí. Lewis je letos ve všech ohledech absolutně dokonalý. Nico jezdí také výborně a v 99% případů by mu to stačilo na vyhrávání, ale letos je laťka ještě výš,“ vysvětluje trojnásobný mistr světa proč zatím Rosberg nestačí.

Dále Lauda pokračuje ve chvále Hamiltona: „Skvěle rozumí autu, které je letos mnohem komplikovanější než kdykoliv dřív. Skvěle rozumí také pneumatikám a jezdí tak, aby z nich dostal absolutní maximum s minimálním poškozením. Jezdí opravdu bez jediné chyby a musím se přiznat, že jsem nikdy nic takového neviděl. Dokonalost.“

Sdílejte na:
Zavřít