Lauda po Mexiku: Nejlepší VC v kalendáři, ostatní se musí inspirovat

Lauda po Mexiku: Nejlepší VC v kalendáři, ostatní se musí inspirovat

Z pořadatelů VC Mexika by si měli vzít příklad všichni ostatní. Myslí si to alespoň trojnásobný mistr světa Niki Lauda. Kromě atmosféry vyzdvihuje rakouská legenda také skvělou organizaci a pochvaluje si také výkon svého týmu.

Okruh Hermana Rodrigueze se do Formule 1 vrátil poprvé od roku 1992 a je nutno podotknout, že šlo o skvělý comeback, na čemž se shodli snad všichni včetně těch nejzarytějších fanoušků zklamaného Ferrari. Organizátorům se na okruh v průběhu víkendu povedlo přilákat v dnešní době úžasných 335 tisíc diváků.

S chválou nešetří také Niki Lauda, který za svou kariéru odjel téměř 200 závodů a pokud se mu něco nelíbí, tak se to nebojí zkritizovat. Zajímavostí ovšem je, že se tento rakouský jezdec nikdy závodu v Mexiku nezúčastnil, protože svou první sezónu kroutil v roce 1971, což byla první sezóna po devíti letech, kdy se zde nezávodilo, a jeho posledním rokem v sedačce závodního jezdce pak byl rok 1985, což byl naopak poslední rok předtím než se Mexiko do kalendáře vrátilo.

 „Tenhle víkend byl jednoznačně tím nejlepším, co jsem ve Formuli 1 zažil, a když říkám nejlepší, tak tím myslím opravdu nejlepší. Je neuvěřitelné, co se zde pořadatelům povedlo připravit. Něco takového jsem v životě neviděl. Organizace byla skvělá, ale to nestačí. Celý průběh víkendu byl neskutečný, všechny fanoušky i nás pohltil jakýsi duch a díky tomu to bylo tak neuvěřitelné,“ tvrdí čestný předseda Mercedesu.

„Ta atmosféra byla opravdu skvělá. Emoce byly cítit na okruhu i mimo něj. Všechno fungovalo – technika, jezdci, mechanici fanoušci, bylo to dokonale propojené, a proto musel zákonitě přijít takový úspěch. Mexičané jsou magičtí stejně jako organizátoři, kteří to dali dohromady a přesvědčili nás, abychom se sem vrátili,“ nešetří Lauda chválou.

„Nikdy jsem nikde neviděl tolik péče o diváky. Opravdu si dali záležet na tom, aby měl každý fanoušek výborné místo pro sledování závodu. Závěrečné pódium před všemi fanoušky pak bylo úplně úžasné. Formule 1 snad znovu začíná nacházet to, co ztratila. Vracíme se do míst, kde si na náš sport mohou fanoušci sáhnout a být jeho součástí. To nás vždy zdobilo a mělo by to opět být naší chloubou. Všichni by se měli poučit. Tvrdili jsme, že některé věci už dnes dělat nejdou, ale tenhle víkend nám ukázal, že dělat jdou. Musíme se snažit tenhle model vzít a okopírovat ho i do dalších velkých cen,“ požaduje Lauda.

Sdílejte na:
Zavřít