Lauda byl po transplantaci plíce propuštěn z nemocnice

Lauda byl po transplantaci plíce propuštěn z nemocnice

Trojnásobný mistr světa Formule 1 po více než dvou měsících opustil vídeňskou nemocnici. Lékaři přitom tvrdí, že příčiny vedoucí k nutné transplantaci nemají nic společného s Rakušanovou vážnou havárií v roce 1976.

Niki Lauda byl po více než dvouměsíčním pobytu propuštěn z vídeňské nemocnice, kam byl převezen začátkem srpna kvůli zdravotním potížím, které se projevily při jeho dovolené na Ibize. Rakušanův stav si nakonec vyžádal transplantaci srdce a dlouhou rekonvalescenci.

Ve středu představitelé obecní nemocnice AKH ve Vídni oznámili, že nevýkonný ředitel týmu Mercedes dostal zelenou a v dobrém stavu mohl po více než dvou a půl měsících zařízení opustit. Laudu podle prohlášení čeká intenzivní rehabilitace, která potrvá týdny.

Nemocnice zároveň potvrdila, že devětašedesátiletý Rakušan bude nadále potřebovat dohled členů transplantačního týmu.

Primář plicního oddělení Marco Idzko v srpnu sdělil, že Lauda po své nemoci podstupuje imunosupresivní terapii, která vede k výraznému zlepšení jeho dýchání. Nicméně, trojnásobného šampiona později potkala plicní příhoda, která vedla k nutnosti mechanické ventilace na jednotce intenzivní péče.

V té době se lékaři obávali, že Laudovi zbývá jen pár dní života, což si vyžádalo urgentní transplantaci plíce. Ta byla nakonec úspěšná a Rakušan se bude moci zotavit.

Lékaři přitom tvrdí, že letošní situace nijak nesouvisí s těžkými zraněními, která Lauda utrpěl při své vážné havárii na Nürburgringu v roce 1976.

24. října 2018

Sdílejte na:
Zavřít