Kvyat získá super licenci

Kvyat získá super licenci

Daniil Kvyat, pilot Toro Rosso pro sezonu 2014, bude tento týden testovat v Itálii s jeho novým zaměstnavatelem, aby mohl získat Super Licenci potřebnou k závodění ve Formuli 1.

Devatenáctiletý ruský mladík byl minulý měsíc oznámen jako nový týmový kolega Jean Erica Vergneho v Toro Rossu, kde usedne do sedačky po Danielu Ricciardovi, který je na cestě do Red Bullu.

Protože však zatím najel pouze pár kol ve vozu Formule 1, musí ještě něco najezdit, aby mohl zažádat FIA o udělení Super Licence. Toro Rosso si ho tak pozvalo na tento týden do Itálie, kde bude moci v jejich voze z roku 2011 najezdit potřebných 300 kilometrů, což je pro udělení licence kritériem.

Po minulém víkendu v Abu Dhabi šéf italského týmu Franz Tost odhalil, že teenagerovi dají co nejvíce možného času za volantem před jeho debutovým rokem ve Formuli 1.

„Tento týden s ním budeme testovat, aby dostal Super Licenci,“ řekl Tost.

„Poté bude jezdit i v pátečním tréninku v Americe i v Brazílii. Samozřejmě ho čeká také mnoho práce přes zimu, kdy bude dělat hodně fyzického i mentálního tréninku. Také bude pracovat na simulátoru, aby byl na příští sezonu připravený, jak nejlépe to jde. “

„Jsem přesvědčený, že odvede dobrou práci, protože je to velmi nadaný pilot. Pro nás, Red Bull a Toro Rosso, je ideálním pilotem a myslím, že ho tu čeká úspěšná budoucnost.“

Sdílejte na:
Zavřít