Kubicův návrat nelze odhadnout, ví jeho lékař

Kubicův návrat nelze odhadnout, ví jeho lékař

Lékař stáje Lotus Renault, Riccardo Ceccarelli tvrdí, že v současné době je jen velmi těžko odhadnutelné, kdy se polský závodník po nehodě při rally vrátí do Formule 1.

Ačkoli sám Robert Kubica přislíbil všem fanouškům, že ještě v tomto roce se do kokpitu Formule 1 vrátí, Ceccarelli je přesvědčený o tom, že odhadnout dobu rehabilitace polského pilota je v současné chvíli nemožné. Doktor britského týmu Lotus Renault dále řekl, že všechny operace, které Kubica podstoupil, proběhly úspěšné, ovšem až čas ukáže, zda-li se Polák zotaví úplně bez jakýchkoli trvalých následků.

„Úplné zotavení Roberta je otázkou, na kterou v současné době nemůžeme s jistotou odpovědět. Jediné, na co známe odpověď, je fakt, že chirurgové, kteří o Roberta pečovali, odvedli skvělou práci a patří jim opravdu velké poděkování,“ řekl Ceccarelli v průběhu testů ve španělské Barceloně.

„Robert je velmi silný a zotavuje se podle plánu, ovšem nikdo z nás neví, jak se k jeho nehodě postaví příroda. Bude jeho úplné uzdravení otázkou několika týdnů či měsíců? Půjde to dobře, či s nějakými komplikacemi? Jak jsem již řekl, jediné, co nyní víme, je to, že lékaři odvedli skvělou práci a Robert je velmi silný a vyrovnaný člověk, vše ostatní je již otázkou, na kterou zatím nikdo z nás nezná odpověď. Nemá smysl dělat nějaké hrubé odhady, které v konečném zúčtování nemusí dávat smysl, proto vše co Robertovým fanouškům sdělujeme, jsou holá fakta,“ řekl dále Ceccarelli.

Doktor britského týmu Lotus Renault dále připustil, že Robert byl každým dnem v lepším stavu a dokazuje to, jak silnou a vyrovnanou osobností je. „V současné chvíli víme, že Robert se zotavuje podle plánu a nejsou zde žádné komplikace, ovšem opakoval bych se, protože vše je opravdu otázkou času,“ řekl dále. „Pokud jde o Nicka Heidfelda, věřím, že je za Roberta kvalitní náhradou, která bude v kokpitu našeho týmu podávat kvalitní výkony,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít