Kubica trvá na návratu do Formule 1

Kubica trvá na návratu do Formule 1

Polský závodník Robert Kubica tvrdí, že prioritou v jeho kariéře zůstává i nadále návrat do Formule 1, v žádné z nižších závodních sérií se proto nehodlá dlouhodobě zdržovat.

Robertu Kubicovi bylo nedávno nabídnuto angažmá u Mercedesu v závodní sérii DTM, polský jezdec to však odmítl, chce se i nadále soustředit na rally, kde hodlá pilovat svou fyzičku pro brzký návrat do Formule 1.

V exkluzivním rozhovoru pro Autosport Polák prozradil, že se žádné nižší závodní sérii nehodlá dlouhodobě upisovat, protože se chce co nejdříve vrátit do Formule 1, kterou musel po nehodě při rally na jaře roku 2011 nedobrovolně opustit.

„Prioritou je pro mě i nadále návrat do Formule 1,“ potvrdil Kubica, který zároveň přiznal, že nedávno navštívil simulátor stáje Mercedes.

„V současné chvíli není v mých silách vrátit se do vozu Formule 1, neustále ale pracuji na zlepšení své fyzické kondice a chci se co nejdříve do královny motorismu vrátit. Nabídka z DTM mě samozřejmě velmi potěšila, je to kvalitní a vyrovnaná závodní série, kde o vítězství může bojovat až deset jezdců, je to opravdu šampionát na vysoké úrovni,“ řekl dále polský závodník, bývalý jezdec stáje Lotus.

„Není to tak, že bych podceňoval tyto závodní série, nebo snad neměl zájem tu závodit, ale nyní mám v hlavě jasně daný cíl a toho se chci držet až do chvíle, kdy se mi to nepovede,“ hovoří o možném návratu do Formule 1.

Kubica připouští, že toto hnaní se za návratem do Formule 1 se postupem času může ukázat jako zbytečně promarněný čas, zároveň ale přiznal, že by nedokázal žít s tím, že pro návrat do tohoto sportu neudělal maximum.

„Mám za sebou velmi těžké období, kterým jsem si musel projít a nedá se říci, že bych se z něj již stoprocentně dostal, rozhodně se ale cítím mnohem lépe. Nejlepší by ale bylo, kdybych nyní mohl sedět za volantem Formule 1, stoprocentně fit a připravený závodit,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít