Kubica po ztrátě pódia frustrovaný

Kubica po ztrátě pódia frustrovaný

Robert Kubica je podle vlastních slov velmi frustrovaný z toho, že během závodu ztratil pozici na stupních vítězů, i tak je ale z dalším bodovým ziskem do šampionátu spokojený.

Staňte se fanoušky Race-F1 na

Pilot francouzské stáje Renault připustil, že v průběhu závodu věřil v zisk dalšího pódiového umístění, nakonec ale nebere páté místo jako špatný výsledek. „Byl to velmi vzrušující závod, plný zvratů, takže bodový zisk je pro nás úspěchem,“ sdělil Kubica Autosportu. Start do závody se nám sice výrazně nepovedl, protože jsme ztratili několik pozic, podařilo se nám je ale vrátit správnou strategií, když jsme se rozhodli zůstat na dráze i přes začínající déšť. Nakonec jsem se dokázal posunout až na třetí příčku.“

Nicméně nejpodstatnějším faktem v průběhu celého závodu bylo to, že na trať vyjel safety car, což mi zamezilo udržet si velký náskok na třetí příčce. Po restartu bylo prakticky nemožné si tuto pozici i udržet, protože veškerý můj náskok byl pryč,“ řekl dále polský rodák, jež do Renaultu přestoupil po třech úspěšných letech v BMW, kde získal jedno vítězství.

Stájový kolega Vitaly Petrov dokončil závod na sedmé příčce a získal tak v letošním šampionátu první body. Pro Renault to tedy znamenalo, že v nedělním závodě poprvé v sezóně dokázali bodovat oba jeho vozy.Poprvé v sezóně jsem dokončil závod a poprvé jsem si dojel pro mistrovské body,“ neskrýval své nadšení po závodě Petrov. Byl to velmi těžký závod a museli jsme během něj udělat několik klíčových rozhodnutí, takže je pro nás sedmá příčky rozhodně velkým potěšením a snad i motivací do nadcházejících závodů,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít