Kubica: Odchodem z Ferrari udělal Alonso správný krok

Kubica: Odchodem z Ferrari udělal Alonso správný krok

Podle bývalého pilota Roberta Kubici udělal Fernando Alonso dobře, když se rozhodl po pěti sezónách opustit Ferrari. Polský jezdec Španělovo rozhodnutí chválí i přesto, že Alonsův staronový tým McLaren patří v letošní sezóně na chvost pole a sám dvojnásobný mistr světa zatím nezískal ani jeden bod. Za svým rozhodnutím si navíc stojí také samotný Alonso.

„Jsem přesvědčený o tom, že mé rozhodnutí bylo správné. Byl jsem u Ferrari pět let a za celou dobu jsem nedostal vítězné auto. Odešel jsem, protože jsem nechtěl po zbytek kariéry zůstat věčně druhým. S McLarenem sice zatím nemáme ty nejlepší výsledky, ale rozhodně vidím určitý progres, což je více než by mi mohlo nabídnout Ferrari,“ tvrdí pilot McLarenu, který je všeobecně považován za jednoho z nejlepších pilotů současné Formule 1.

Z tohoto komentáře však rozhodně neměl radost šéf Ferrari Maurizio Arrivabene„Lidé si mohou říkat, co chtějí. Zároveň však přiznávám, že to, co Alonso říká, není slušné. Já se o něj však nestarám, už není naším jezdcem. Plnou pozornost nyní věnuji Vettelovi a Räikkönenovi. Náš tým letos činí významný krok kupředu a věřím, že se nám brzy podaří znovu získat titul i bez Alonsa.“

Problémy s Alonsovo komunikací už přitom řešil také samotný McLaren a to při víkendové VC Kanady. Španěl totiž během jedné z rádiových komunikací odmítl poslouchat pokyny svého závodního inženýra ohledně šetření paliva, což odůvodnil tím, že pokud by je skutečně potřeboval, tak by si připadal jako amatér. Jeden ze šéfů McLarenu Jonathan Neal se však Alonsa zastává: „Fernando je skvělý. Je trošku výbušný. Když chce něco říct, tak to prostě řekne. Pokud má vlastní názor a má zájem se o něj podělit, tak mu to nebudeme zakazovat. Pokrok nebývá poháněn slušností, tak proč bych ji měl od svých jezdců vyžadovat?“

Je pravdou, že Alonso nikdy nešel pro ostrá slova zrovna daleko a zároveň musíme uznat, že piloti Formule 1 nejsou placeni za to, aby se vyjadřovali diplomaticky. Na druhou stranu je však třeba položit argumenty novinářů a lidí z kolotoče Formule 1, které říkají, že v posledních měsících stoupá Španělova frustrace a klesá trpělivost s neúspěšnými projekty jejichž je součástí. S tím ale nesouhlasí bývalý pilot Robert Kubica, který patřil mezi Alonsovi nejlepší kamarády mezi jezdci.

„Každý člověk a zejména závodní pilot potřebuje ve svém životě nové výzvy. Když Fernando přicházel do Ferrari, tak všichni včetně mě očekávali, že bude vyhrávat jeden titul za druhým. To se však nestalo, proto musel Alonso hledat řešení této situace a vydat se po nové cestě,“ vysvětluje Polák jehož nadějnou kariéru ve Formuli 1 ukončila nehoda při rallye.

„Lidem zvenku se odchod do McLarenu nemusí zdát příliš logický, ale Alonso díky němu získal obrovskou výzvu. Pokud by se mu podařilo získat titul s jeho novým týmem, byla byl to mnohem větší satisfakce než úspěch u Ferrari. Je to samozřejmě velký risk, ale Fernando je silný jezdec. Možná dokonce ten nejsilnější, který zde v posledních letech byl,“ nachází Kubica pro svého přítele další slovo chvály.

Sdílejte na:
Zavřít