Kovalainen se vrací do Caterhamu

Kovalainen se vrací do Caterhamu

Tým Caterham dnes dopoledne oznámil, že se do jejich týmu vrací Fin Heikki Kovalainen, který pro ně závodil v letech 2010-2012. Tentokráte však obsadí pozici testovacího pilota.

Caterham restrukturalizuje jezdeckou sestavu nejen v F1. Heikki Kovalainen obsadí post testovacího pilota pro F1 tým společně s Alexandrem Rossim, který nahradí Ma Qing Hua v týmu Caterham Racing v GP2.

Heikki se s letošním Caterhamem poprvé ukáže během pátečních tréninků v Bahrajnu a ve Španělsku. Dále bude Fin účinkovat v technologickém oddělení Caterhamu, kde se svými šesti lety ve Formuli 1 bude dělat poradce.

Heikki se ve své kariéře podíval do Renaultu i McLarenu a poslední tři roky strávil právě s Caterhamem (zdroj: Caterham F1 Team)

„Heikki se s námi vrací na trať a rádi ho zase vidíme zpět v týmu. Je velmi zkušeným řidičem a bude nám užitečný ve zpětné vazbě. Například nám pomůže pochopit rozdíly mezi pneumatikami z roku 2012 a těmi letošními. Bude také pomáhat našim jezdcům Charlesi Picovi a Giedu van der Gardovi,“ říká šéf Caterhamu Cyril Abiteboul.

Sám Fin na to říká: „Jsou to skvělé zprávy, že budu zpět na trati v Bahrajnu a Španělsku a těším se na pomáhání týmu jak nejlépe dovedu. Budu úzce spolupracovat s technickým oddělením i se závodními piloti, abych jim pomohl dostat co nejvíce z nového vozu. S týmem jsme o této spolupráci dlouho hovořili, takže je to pěkné, konečně to oznámit. Jsem připraven vlézt do auta a moje zkušenosti můžou týmu přinést nové nápady a možnosti pro nastavení a strategii. Těším se až budu konečně zpátky v práci!“

Sdílejte na:
Zavřít